دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱

 امور اداري و كارگزينی 
------------------------
امور مالی و حسابداری 
------------------------
شهرسازی 
------------------------
خدمات شهری 
------------------------
امور عمرانی 
------------------------
امور حقوقی و املاک 
------------------------
حمل و نقل 
------------------------
واحد درآمد 
------------------------
نوسازی و اصناف 
------------------------
ماشين آلات 
------------------------
دبيرخانه 
------------------------
فناوری اطلاعات 
------------------------
حراست 
------------------------
روابط عمومی

فرم های الکترونیکی

چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۷:۵۲ ق.ظ

جلسه هماهنگی مراسمات ایام محرم در شهر آچاچی برگزار شد

جلسه هماهنگی جهت برگزاری مراسمات محرم شهر آچاچی در محل حسینیه زنجیرزنان این شهر با حضور هیئت امنای حسینیه ها، ریش سفیدان ، مسئولین و روحانیت شهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر آچاچی ، در این جلسه دکتر تقی پور شهردار شهر آچاچی، ضمن خوش آمد گویی و تسلیت فرارسیدن ایام محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان، با اشاره به اهمیت برگزاری مراسمات مذهبی در این ایام و همچنین حفظ سلامت عمومی، با برشمردن مهمترین دستورالعمل و پروتکل های ابلاغی توسط ستاد مرکزی مبارزه با شیوع ویروس کرونا، با اعلام آمادگی این شهرداری در زمینه آذین بندی سطح شهر و برگزاری هر چه باشکوه تر مراسمات ایام محرم، به دلیل شیوع ویروس کرونا، همکاری بیش از پیش هیات مذهبی به خصوص در زمینه آذین بندی شهری و همکاری با نیروهای خدوم انتظامی در برقراری هر چه بیشتر نظم و حفظ آرامش عمومی را خواستار شد.
در این جلسه حجت الاسلام حاج آقا صفی خانی روحانیت شهر آچاچی، با تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری محرم و ضروت برگزاری هر چه باشکوه تر مراسمات مرتبط با این ایام برشمرد.
ایشان با اشاره به مهمترین مصوبات ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا شهرستان میانه در خصوص برگزاری مراسمات عزاداری در ایام سوگواری محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی ، ضرورت توجه و رعایت این پروتکل ها توسط هیات مذهبی خاطر نشان کرد.
حجت الاسلام صفی خانی با اشاره به ممنوعیت تجمع در این ایام و همچنین پخش نذری ، سوق دادن احسانات و نذورات در این ایام را به امورات عام المنفعه به خصوص در امورات خیریه مانند هزینه در طرح مواسات مومنانه و تهیه و توزیع بسته های غذایی بین نیازمندان، تهیه جهیزیه نو عروسان و مرکز نیکوکاری شهر ضروری دانست که علاوه بر یاری رساندن به نیازمندان حقیقی و حرکت در مسیر سیره اهل بیت(ع) پاداش اخروی نیز دارد.
در این جلسه آقایان بهرنگ داودی ریاست شورای اسلامی، میلاد داودی و جعفر ناصری اعضای شورای اسلامی شهر ، مولایی فرماندهی پاسگاه نیروی انتظامی شهر آچاچی نیز با اشاره به ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی ضمن اعلام آمادگی خود برای همکاری در برگزاری هر چه بیشتر مراسمات ایام محرم، پیشنهادهای خود برای این ایام ارائه دادند.
در این جلسه ، هیئت امنای حسینیه ها و مساجد شهر نیز گزارشی از برنامه ها و اقدامات خود در خصوص برگزاری هر چه باشکوه تر این ایام با رعایت پروتکل های بهداشتی دادند.
در پایان، بعد از بحث و برسی حاضرین و ارائه نظرات و همچنین بررسی مصوبات ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا، موارد ذیل به تایید حاضرین رسید.
– ساعت عزاداری هیئت ها از ساعا ۲۲ الی ۲۴ شب خواهد بود
– مقرر شد هر هیئت دو نفر نماینده به عنوان پلیس همیار جهت مدیریت مراسم هیئت به نیروی انتظامی معرفی کنند.
– مقرر شد هیئت ها در مراسم عزاداری کلیه پروتکل های بهداشتی ابلاغی از طرف ستاد مرکزی مقابله با شیوع ویروس کرونا را رعایت کنند.
– حرکت هیئت ها از حسینیه ها به مساجد و همچنین راهپیمایی هیئت ها ممنوع می باشد.
– تجمع بزرگ عاشورائیان در هفتم محرم به دلیل شیوع ویروس کرونا امسال برگزار نخواهد شد.
– مقرر شد هیئت های عزاداری یک نفر نماینده جهت تشکیل جلسات و هماهنگی های لازم معرفی نمایند.
– مقرر شد در صورت امکان، هیئت ها از مداحان بومی در عزاداری های خود استفاده کنند.
– مقرر شد در هیئت ها نذری و احساسات در بین افراد حاضر صورت نپذیرد و پیشنهاد شد این نذورات و احسانات به سمت امورات نیکوارانه مانند طرح مواسات مومنانه و مرکز نیکوکاری شهر آچاچی سوق یابد.

روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر آچاچی
http://Sapp.ir/shahrdariachachi
وب سایت اینترنتی شهرداری آچاچی:
eachachi.ir


------------