دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲

 امور اداري و كارگزينی 
------------------------
امور مالی و حسابداری 
------------------------
شهرسازی 
------------------------
خدمات شهری 
------------------------
امور عمرانی 
------------------------
امور حقوقی و املاک 
------------------------
حمل و نقل 
------------------------
واحد درآمد 
------------------------
نوسازی و اصناف 
------------------------
ماشين آلات 
------------------------
دبيرخانه 
------------------------
فناوری اطلاعات 
------------------------
حراست 
------------------------
روابط عمومی

فرم های الکترونیکی

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۲ ق.ظ

# ادامه عملیات عمرانی بازسازی و تعمیر سیستم آبرسانی آب شرب شهری آچاچی

چند ماهی است که مشکل آب شرب شهری به یکی از مسئله های مهم شهر آچاچی تبدیل شده است.
در این راستا نیز شورای اسلامی و شهرداری شهر آچاچی از همان روزهای اول بروز مشکل در کنار هیئت امنای آب شیرین, خیرین و مردم بودند تا بر مشکل آب شرب شهر فائق آیند.
در فاز اول اقدامات, در فصل زمستان تعمیر مسیر آبرسانی از روستای شهیدلو به سمت منبع آب شرب این شهر که از داخل رودخانه قزل اوزن دچار آسیب شده بود در دستور کار قرار گرفت که این مسئله با همکاری خیرین, شرکت ساختمانی معتبر و با همکاری جهادگونه نیروهای شورای اسلامی و شهرداری شهر آچاچی همراه بود, انجام شد که خوشبختانه در آن زمان مرتفع شد.
در ادامه, در پی بارش های شدید سراسری که در شروع سال ۱۳۹۸ شاهد بودیم, جهت جلوگیری از آسیب به زیرساخت های ایجاد شده آب شرب از روستای شهیدلو به سمت شهر آچاچی اقدام به قطع موقت مسیر انتقال از روی رودخانه قزل اوزن شد تا از بروز خسارات احتمالی به زیرساخت های احداثی جلوگیری شود.
با قطعی موقت مسیر انتقال از روی رودخانه قزل اوزن, عوامل برای خدمت رسانی و تامین آب شرب شهری اقدامات لازم را از جمله با همکاری شرکت ساختمانی معتبر مستقر در روستای شهیدلو به صورت روزانه انتقال روزانه آب شرب شهری با تانکر آب ۱۰ هزار لیتری به منبع آب شهر جهت تامین آب شرب شهروندان انجام داده شد.
اقدامات در این سطح محدود نبود و در طول این مدت عوامل اقدام به شناسایی, تعمیر , بازسازی سایر مسیرهای انتقال آب شیرین که از کوه های جنوبی شهر آچاچی سرچشمه گرفته است کردند.
با وجود اقدامات انجام شده به دلیل حجم عملیات اجرایی از جمله نیاز به حدود اجرای ۲۰۰۰ متر لوله گذاری جهت انتقال آب, حفاری در طول مسیر, ایجاد و ساخت منبع ذخیره آب در سرچشمه ها و… و در کنار تورم های بالای یک سال اخیر که هزینه ها را بسیار افزایش داده بود و در کنار کمبود منابع مالی مورد نیاز, اقدامات ییشتر در حد تعمیر و در برخی موارد اقدامات اصلاحی جهت حل مشکلات در حد توان بود.
خوشبختانه با ورود خیرین به مسئله آب شرب و تزریق منابع مالی مورد نیاز, اقدامات با شدت بیشتر و با برنامه ریزی کارشناسی تر در دستور کار قرار گرفت.
از جمله اقدامات انجام شده بازدیدهای میدانی و کارشناسی, نقشه برداری مسیر, انجام حفاری در چندین منطقه و شناسایی سرچشمه ها, اصلاح و بهسازی سرچشمه های قدیمی را می توان نام برد.
در ادامه حمایت های خیرین محترم , اقدامات بعدی از جمله تامین لوله های لازم, حفاری ها, ساخت منبع آب و …. که به صورت کارشناسی در جریان است, پیش بینی می شود مشکل تامین آب شرب شهری در آینده نزدیک مرتفع شود.
قابل ذکر می باشد , در کنار موارد یاد شده, با فروکش کردن سطح رودخانه قزل اوزن, تعمیر و اتصال مسیر انتقال آب شرب از روستای شهیدلو صبح فردا جمعه ساعت ۸ صبح توسط پرسنل و همکاری شهروندان داوطلب در دستور کار شورای اسلامی و شهرداری قرار گرفته است و با وصل خط لوله مسیر مذکور, تا حد زیادی مشکل آب شرب شهری مرتفع خواهد شد.
و در پایان از صبر و حوصله و همکاری شهروندان گرامی در طول این مدت کمال تشکر را داریم.
روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر آچاچی
http://Sapp.ir/shahrdariachachi
وب سایت اینترنتی شهرداری آچاچی:
eachachi.ir


------------