دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲

 امور اداري و كارگزينی 
------------------------
امور مالی و حسابداری 
------------------------
شهرسازی 
------------------------
خدمات شهری 
------------------------
امور عمرانی 
------------------------
امور حقوقی و املاک 
------------------------
حمل و نقل 
------------------------
واحد درآمد 
------------------------
نوسازی و اصناف 
------------------------
ماشين آلات 
------------------------
دبيرخانه 
------------------------
فناوری اطلاعات 
------------------------
حراست 
------------------------
روابط عمومی

فرم های الکترونیکی

چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۵ ق.ظ

برگزاری جلسه ساماندهی امورات کفن و دفن اموات شهر آچاچی

    به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر آچاچی, جلسه ساماندهی امورات کفن و دفن در گلزار مومنین شهر آچاچی به میزبانی شهرداری این شهر برگزار شد.
در این دیدار, اقای دکتر تقی پور شهردار آچاچی, ضمن تشکر و همچنین قبولی طاعات و عبادات حاضرین, هدف از تشکیل این جلسه را تبیین و تهیه راهکار صفر تا ۱۰۰ در خصوص ساماندهی و ثبت آمار متوفیان شهر آچاچی دانست.
دکتر تقی پور مشکل اصلی خصوص مشکلات کفن و دفن در شهر آچاچی را نبود پزشک معتمد در این شهر برای صدور سریع جواز دفن دانست و افزود متاسفانه خانواده های متوفیان در شهر آچاچی مجبور هستند جهت اخذ جواز دفن به شهر میانه مراجعه کنند..
ایشان با بیان ضرورت تعیین مبلغ صدور جواز دفن متناسب با شرایط شهر آچاچی, از آمادگی این شهرداری برای همکاری با هیئت امنای گلزار مومنین و شهدا و همچنین مرکز بهداشتی و درمانی شهر آچاچی را اعلام کرد.
ایشان در نهایت با ابراز امیدواری از نتایج این جلسه , تشکیل دوباره این جلسه در دو ماه دیگر جهت بررسی و هماهنگی بیشتر و همچنین رفع بیشتر مشکلات را ضروری دانست.
در این دیدار اقای کاغذکنانی رئیس اداره ثبت و احوال شهرستان میانه، ضمن تشکر از تشکیل این جلسه و قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان از درگاه الهی، گزارشی از فعالیت اداره ثبت و احوال شهرستان میانه از جمله تحت پوشش قرار دادن بیش از ۳۵۰ روستا توسط این اداره و گزارش سه ماهه ثبت وقایع حیاتی, جهت جمع بندی و ارائه به فرمانداری شهرستان میانه را داد.
وی با بیان اینکه در بیان آمار فوتی های اداره ثبت و احوال تنها مرحله آخر را بر عهده دارد گزارشی از حوزه وظایفی سایر ادارات و ارگان ها را ساماندهی امورات مرتبط متوفیان از مرحله صدور مجوز دفن تا ثبت در اداره ثبت احوال را داد.
آقای کاغذکنانی در ادمه, با اشاره به اهمیت ثبت فوتی ها در زیر ۱۰ روز و ولادت ها در زیر ۱۵ روز در این اداره, افزود در ثبت چنین موضوعی در شهر میانه مشکل نداریم.
ایشان هدف تشکیل این جلسه در شهر آچاچی را تبیین ثبت بازه زمانی ۱۰ روزه فوتی ها اعلام کرد و عدم ارائه به موقع اطلاعات فوتی های شهر آچاچی توسط هیئت امنای گلزار مومنین و همچنین مرکز بهداشت این شهر و عدم رعایت این بازه زمانی ۱۰ روزه را در این خصوص متذکر و خواستار همکاری بیشتر هیئت امنای گلزار مومنین و مرکز بهداشتی و درمانی شهر آچاچی شد.
ایشان با اشاره به صدور جواز دفن برای فوتی ها, ۹۰ درصد مشکلات در شهر آچاچی حل خواهد شد.
اقای جعفر ناصری نائب رئیس شورای اسلامی شهر آچاچی, در این دیدار, مشکل دیگر در خصوص صدور جواز دفن در شهر آچاچی را تعطیلی مرکز بهداشتی و درمانی این شهر در روزهای تعطیل عنوان نمود.
در ادامه این دیدار, خانم محمدی کارشناس آمار مرکز بهداشت و درمان شهرستان میانه, از آمادگی این مرکز را جهت همکاری با گلزار مومنین شهر آچاچی جهت تسریع صدور جواز دفن در درمانگاه این شهر را بعد از هماهنگی با مدیریت خبر داد.
در این جلسه، هیئت امنای گلزار مومنین و شهدای شهر آچاچی سوالات خود را در موارد مشکلات صدور مجوز دفن فوتی های این شهر در شهر میانه, نحوه صحیح انجام امورات اداری کفن و دفن اموات, مبلغ بالای صدور جواز دفن در شهر میانه و… مطرح کردند.
در پایان این جلسه مصوبات زیر به تایید حاضرین جلسه رسید:
_ حضور پزشک معتمد در مرکز بهداشتی و درمانی شهر آچاچی جهت صدور جواز دفن
– تشکیل جلسه با دکتر سیمین فر ریاست مرکز بهداشت و درمان شهرستان میانه جهت تصمیم گیری در رابطه با روزهای تعطیل و نبود پزشک معتمد در محل مرکز بهداشتی و درمانی شهر آچاچی
_تعیین نرخ ارائه گواهی فوت متناسب با شرایط این شهر با تائید شورای اسلامی شهر آچاچی
_ تکمیل و ثبت صحیح مدارک و دفن متوفیان توسط هیئت امنای گلزار مومنین و شهدای شهر آچاچی
_ همکاری جهت ارسال آمار و مدارک فوتی های شهر آچاچی توسط شهرداری این شهر جهت تسریع در انجام امور
روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر آچاچی
http://Sapp.ir/shahrdariachachi
وب سایت اینترنتی شهرداری آچاچی:
eachachi.ir

 


------------