دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲

 امور اداري و كارگزينی 
------------------------
امور مالی و حسابداری 
------------------------
شهرسازی 
------------------------
خدمات شهری 
------------------------
امور عمرانی 
------------------------
امور حقوقی و املاک 
------------------------
حمل و نقل 
------------------------
واحد درآمد 
------------------------
نوسازی و اصناف 
------------------------
ماشين آلات 
------------------------
دبيرخانه 
------------------------
فناوری اطلاعات 
------------------------
حراست 
------------------------
روابط عمومی

فرم های الکترونیکی

شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۳:۲۹ ق.ظ

# جلسه ساماندهی رانندگان تاکسی و آژانس های شهر آچاچی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر آچاچی، جلسه بررسی مشکلات و ساماندهی رانندگان تاکسی و آژانس های شهر آچاچی در محل شورای اسلامی این شهر برگزار شد.
در این جلسه، مهندس بهرنگ داودی ضمن تشکر از حضور رانندگان و همچنین میهمانان جلسه، ابراز داشت که با وجود تشکیل جلسات متعدد در این خصوص, اقدامات لازم جهت ساماندهی تاکسی ها و آژانس ها اجرایی نشده است. لذا برای حل این مشکل در این جلسه از کارشناسان شهرداری میانه جهت استفاده از تجارب این شهر دعوت به عمل آمد.
وی با بیان اینکه در شهر آچاچی ۲۲ عدد تاکسی و ۵ عدد آژانس تلفنی وجود دارد، نارضایتی شهروندان را در موضوع عدم حضور رانندگان تاکسی خط آچاچی-میانه در شیفت جمعه جهت ارائه خدمات را متذکر شد.
دکتر تقی پور شهردار شهر آچاچی ، با بیان این مطلب که در جلسات سال قبل مقرر بر این بود که از بتدای سال جدید اقدامات لازم جهت ساماندهی خط تاکسی و همچنین آژانس های این شهر انجام شود که متاسفانه به دلیل مدیریت بحران و بارندگی های اخیر و همچنین رغبت کم عزیزان راننده جهت ساماندهی تا کنون عملیاتی نگردیده است.
وی خاطر نشان کرد, با وجود نیروی کم در این اداره، این شهرداری آماده همکاری بیشتر جهت ساماندهی تاکسی ها و آژانس ها است که این امر، نیازمند تصمیم خود رانندگان به عنوان ذینفعان اصلی در کنار صدور مجوزهای لازم از مراجع قانونی در این زمینه است.

در ادامه این جلسه، آقای بهتری مسئول واحد بازرسی تاکسی رانی شهرداری میانه، با بیان این مطلب که در سال ۱۳۹۰ رانندگان تاکسی خط آچاچی-میانه جهت ساماندهی خود به شهرداری میانه درخواست داده بودند، به دلیل برخی از مسائل پیش آمده و عدم رغبت رانندگان این شهر، این موضوع در شهر آچاچی عملیاتی نشد و با پیگیری های رانندگان تاکسی روستای سبز ، این امر در آن روستا اتفاق افتاد.
ایشان در ادامه, با اشاره به مزایای ساماندهی و ایجاد واحد تاکسی رانی، از جمله حذف مسافرکش های شخصی و متفرقه، تامین سوخت در صورت سهمیه بندی آن، پوشش بیمه رانندگان و…، عملیاتی کردن چنین موضوعی را در گرو آمادگی رانندگان عنوان کرد.
در ادامه آقای علیپور ، مسئول واحد صدور پروانه تاکسی رانی شهرداری میانه، عنوان کرد که با ایجاد واحد تاکسی رانی تا حد زیادی می توان بازدارندگی مناسبی را بخصوص برای مسافرکش های شخصی و متفرقه می باشد

آقای علیپور, همچنین با ارائه توضیحاتی در زمینه کل هزینه های ساماندهی و صدور پروانه، از مزایای همچون اعتای وام صفر درصدی بیمه دانا برای انجام بیمه شخص ثالث خودرو گفت و افزود شهرداری و شورای شهر می تواند برای حمایت بیشتر از رانندگان تخفیفاتی در هزینه صدور پروانه در نظر بگیرد. ایشان همچنین همه این موارد را در صورتی عملیاتی دانست که رانندگان زیر نظر واحد تاکسی رانی قرار گیرند.
آقای دینی مشاور شورای اسلامی شهر آچاچی نیز در این دیدار، از صاحبان امتیاز تاکسی و آژانس شهر آچاچی به دلیل اینکه از گذشته درگیر این زمینه چه به عنوان شهروند و چه در جایگاه شهردار و دهیار در این شهر، به دلیل اینکه در طول این مدت موردی از طرف این عزیزان را شاهد نبود تشکر کرد و افزود این عزیزان سرمایه های شهر به شمار می روند.
ایشان برخی از مشکلات به وجود آمده را به دلیل نبود واحد تاکسی رانی دانست و با اشاره به مزایای واحد تاکسی رانی، افزود در صورت ایجاد این واحد، خیلی از مشکلات مرتفع خواهد شد و اعضای شورای شهر و شهردار می توانند در جهت حمایت از رانندگان، حق عضویت و صدور پروانه را کاهش دهند.
آقای دینی همچنین برای حل مشکل رانندگان، خاطر نشان کرد اگر تشکیلات تاکسی رانی ایجاد شود, به صورت قانونی با افراد خاطی مانند مسافربرهای شخصی با تشکیل کمیته انظباطی که برخورد و در صورت نیاز به مرجع قانونی ارجاع داده خواهد شد.
در این جلسه, تاکسی داران و مدیران آژانس های تلفنی ، مشکلات و درخواست های خود در زمینه وجود خودروهای شخصی و متفرقه، عدم رعایت برخی قوانین توسط معدود افراد حاضر در تاکسی ها و آژانس ها، درآمد اندک خود و…را مطرح نمودند.
در انتهای این جلسه به پیشنهاد دکتر تقی پور، مقرر گردید کمیته انظباطی تاکسی رانی تشکیل شود که با بررسی و انتخاب حاضرین در جلسه، اعضای زیر مشخص شدند:
آقایان رحیمی، محمدی و مهری به نمایندگی از تاکسی داران و آژانس های شهر، هادی بهاری به نمایندگی از شهرداری آچاچی و از طرف شورای اسلامی مقر گردید تا نماینده ای جهت رسیدگی به امور در جلسات آتی این شورا نماینده ای معرفی گردد.
روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر آچاچی
http://Sapp.ir/shahrdariachachi
وب سایت اینترنتی شهرداری آچاچی:
eachachi.ir


------------