شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

 امور اداري و كارگزينی 
------------------------
امور مالی و حسابداری 
------------------------
شهرسازی 
------------------------
خدمات شهری 
------------------------
امور عمرانی 
------------------------
امور حقوقی و املاک 
------------------------
حمل و نقل 
------------------------
واحد درآمد 
------------------------
نوسازی و اصناف 
------------------------
ماشين آلات 
------------------------
دبيرخانه 
------------------------
فناوری اطلاعات 
------------------------
حراست 
------------------------
روابط عمومی

فرم های الکترونیکی

یکشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۶:۰۱ ق.ظ

افتتاح پروژه های عمرانی و خدماتی شهرداری آچاچی در هفته دولت

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت ، با حضور گرامی معاونت محترم استاندار و فرماندار شهرستان ویژه میانه و جمعی از مدیران و ر,ئسای ادارات شهرستان و نیز اعضای شورای اسلامی شهر آچاچی از برخی از پروژه های قابل افتتاح شهرداری آچاچی بازدید و مورد افتتاح قرار گرفت. در این مراسم ابتدا با تلاوتی چند از کلام الله مجید و صلوات، یاد و خاطراه شهدی انقلاب به خصوص شهدای شهر آچاچی و همچنین هفته دولت گرامی داشته شد.

در ادامه مراسم دکتر تقی پور شهردار آچاچی به ایراد سخنان پرداختند که اهم سخنان ایشان به شرح ذیل است:

ایشان در ابتدا ضمن درود بی کران بر ارواح طیبه شهدا امام راحل و تبریک هفته دولت و روز کارمند و دهه امامت و ولایت و گرامیداشت مقدم مهمانان گرانقدر ، شهروندان فهیم شهر آچاچی، معاونت محترم استاندار و فرماندار شهرستان ویژه میانه و هیات همراه، اعضای شوای اسلامی شهر آچاچی حاضر در مراسم، انتصاب های آقای دکتر مشایخی به سمت معاونت محترم استاندار و فرماندار شهرستان ویژه میانه تبریک گفته و آرزوی توفیق روز افزون و موفقیت ایشان که همیشه بصورت ویژه از شهر آچاچی حمایت کردند را از خدای منان خواستار شدند.
ایشان در ادامه، رسالت پرسنل شهرداری شهر آچاچی را در کنار مردم بودن و خدمت به مردم دانستند و افزودند این امر در سایه عزم جهادی می باشد و در این راستا، در مدت ۹ ماهی که بنده به عنوان شهردار آچاچی توفیق خدمت به مردم غیور شهر آچاچی را داشتم، با کمک پرسنل تلاشگر و حمایت و همفکری اعضای محترم شورای شهر آچاچی، توانستیم یکسری از پروژه های عمرانی را در شهر آچاچی شروع نماییم و آچاچی را در مسیر ریل توسعه قرار دهیم. شهردار آچاچی، در ادامه گزارشی از اهم پروژه های اجرایی شهرداری را به شرح ذیل ارائه نمودند:
۱- با توجه به بارش های اخیر شهرستان و جاری شدن سیل در شهر آچاچی با هماهنگی و اخذ مجوز از اعضای محترم شورای اسلامی شهر، معاونت محترم عمرانی فرمانداری ، بخشدار محترم مرکزی و علی الخصوص دکتر مشایخی، فرماندار محبوب و مردمی شهرستان اقدام به اجرای کانال سیل بر شهری در مناطق سیل گیر گردید

۲- در برخی مناطق که کانال سیل بر احداث شده و احتمال خطر افتادن به کانال بود با اخذ مجوز از اعضای محترم شورای شهر اقدام به احداث پوشش بر روی کانال سیل بر شهری و جوب های سطح شهر شده است.

۳- احداث فضای سبز محله ای در پشت مدرسه شهید معماریان برای توسعه متوازن در شهر (با توجه به سرانه فضای سبز اندک در شهر )با مصالح سنگی و بومی که هویت شهر وروستا را حفظ نماید.

۴- بهسازی و بازسازی جداول نامناسب شهر

۵- اجرای جدول در معابر سطح شهر منطقه عمران ، خیابان ستارخان، باقرخان و…

۶- اجرای سنگ فرش ورقه ای با مصالح طبیعی در ابتدای خیابان شهید رجایی(پیاده رو سازی)

۷- اجرای آسفالت ریزی و لکه گیری در برخی معابر سطح شهر به مقدار ۶۰۰ تن که تا آخر شهریور نیز با انتخاب پیمانکار حدود ۱۰۰۰ تن نیز آسفالت ریزی صورت خواهد پذیرفت.

۸- اقدامات اولیه برای بازگشایی خیابان ۱۸ متری نرسیده به انتهای خیابان سردار رفیع غفاری

۹- هدایت پساب های شهری با اجرای لوله کاروگیت در سمت انتهای منطقه خیابان سردار رفیع غفاری

۱۰- چند مورد بازگشایی و تعریض معابر

۱۱- شن ریزی معابر برای بهبود عبور و مرور در برخی مناطق کم برخوردار

۱۲- رنگ آمیزی دیوارهای جاده ترانزیت با ترکیب رنگی تبریز ۲۰۱۸ و آرم تبریز ۲۰۱۸

۱۳- درختکاری در سطح شهر به تعداد ۵۰۰ اصله

۱۴- تنظیف و تسطیح و سامان دهی فضاهای ناکارآمد شهری برای زیباسازی منظر شهری

در آخر ایشان از آقای مهندس امیر داودی مدیر عامل شرکت صدرا ساختمان ترنج و همکارانشان با توجه به محدودیت های منابع مالی که شهرداری آچاچی با آن مواجه بود, در اجرای این پروژه ها همراهی و تحمل کردند تشکر کردند.
ایشان در آخر, از اعضای محترم شورای اسلامی شهر بابت اعتمادی که به ایشان داشتند تشکر ویژ داشتند و انتظار حمایت مسئولین محترم شهرستان ، نمایندگان محترم شورای اسلامی برای ادامه روند توسعه شهر آچاچی را خواستار شدند.

در ادامه مراسم دکتر مشایخی , فرماندار ویژه شهرستان میانه ضمن تبریک هفته دولت از تلاش های شهرداری آچاچی در اجرای پروژه های عمراتگنی و توسعه شهر آچاچی تشکر کردند.

در انتهای مراسم، اعضای حاضر در مراسم در محل اجرای کانال سنگی احداثی در منطقه عمران شهر آچاچی حضور یافته و از عملیات عمرانی شهر آچاچی بازدید نمودند.

------------