سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸

 امور اداري و كارگزينی 
------------------------
امور مالی و حسابداری 
------------------------
شهرسازی 
------------------------
خدمات شهری 
------------------------
امور عمرانی 
------------------------
امور حقوقی و املاک 
------------------------
حمل و نقل 
------------------------
واحد درآمد 
------------------------
نوسازی و اصناف 
------------------------
ماشين آلات 
------------------------
دبيرخانه 
------------------------
فناوری اطلاعات 
------------------------
حراست 
------------------------
روابط عمومی

فرم های الکترونیکی

پنج شنبه ۶ دی ۱۳۹۷ | ۰۶:۱۶ ق.ظ

# مهم ترین مباحث مطرح گردیده شهرداری آچاچی در جلسه با دکتر جمالی نژاد رئیس سازمان دهیاری ها و شهرداری های کل کشور

 به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر آچاچی, در جلسه اخیر که بین شهرداران شهرستان میانه با دکتر جمالی نژاد برگزار گردید. دکتر تقی پور شهردار آچاچی، نیازها، مشکلات و موارد مهم شهر آچاچی را علاوه بر صحبت های شفاهی در جلسه، طی نامه کتبی ارائه نمودند که متن نامه و اهم خواسته های شهرداری آچاچی به قرار ذیل می باشد:

احتراماً؛ به استحضار می رساند شهرداری آچاچی طبق تصویب نامه هئیت وزیران درسال ۱۳۹۲ از دهیاری به شهرداری ارتقاء درجه یافته و از سال ۱۳۹۳ با معرفی شهردار شروع به کار نموده و در طی این سال ها و با رعایت قوانین و مقررات و آیین نامه ها نسبت به جذب نیروهای تخصصی هر یک از واحدها اقدام نموده است لازم به یادآوری است که شهرداری آچاچی از بخش مرکزی شهرستان ویژه میانه  از استان آذربایجان شرقی می باشد و به دلیل قرار گرفتن در مسیر جاده مواصلاتی و ارتباطی بین استان های آذربایجانشرقی و تهران  از موقعیت خاصی برخوردار است و ازطرفی نیز اولین شهر برای ورود به آذربایجان بوده که به عنوان دروازه آذربایجان معرفی می گردد که در حاشیه شهر خود با دو نمونه از بناهای گردشگری  قلعه دختر و پل دختر و دو رودخانه معروف قزل اوزن و میانه چای و در سمت جنوبی شهر رشته کوه های قافلانکوه با تونل های آن  جلوه نمایی می کند و شهری است که قهرمانان ملی زیادی را به خود دیده از جمله سردار رفیع غفاری معروف به شکارچی تانک و سه تفنگدار آچاچی که قهرمانان ملی در رشته دوچرخه سواری می باشند.

با عنایت به اینکه حضرتعالی خود از بدنه شهرداری می باشید و از نزدیک با مشکلات شهری و شهرداری روبرو شده اید  و طبق بیوگرافی اعلامی از شهر آچاچی  و با عنایت به نوپا بودن شهرداری و با توجه به شناخت صحیح وضع موجود و مطلوب از حضرتعالی خواستاریم مساعدت لازم در زمینه های ذیل ، جهت پیشرفت و آبادانی شهر را مبذول فرمائید.

تخصیص قیر مازاد به شهرداری جهت اجرای پروژه های عمرانی

تخصص اعتبار مالی ویژه برای امورات اداری – خدماتی و عمرانی  با توجه به مطالبات کارکنان از حقوق های معوقه و مطالبات پیمانکاران خدماتی و عمرانی

تخصیص اعتبار برای احداث ساختمان شهرداری و ایستگاه آتش نشانی؛ لازم به توضیح است که ساختمان فعلی مربوط به دوره دهیاری بوده و فرسوده می باشد و ایستگاه آتش نشانی نیز وجود ندارد.

تخصیص ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین امدادی و خدماتی ؛ لازم به توضیح می باشد که شهرداری آچاچی دارای یک دستگاه خودرو حمل زباله نیمه سنگین ، یک دستگاه خودرو آتش نشانی نیمه سنگین و یک دستگاه تراکتور که برای زمان دهیاری می باشد که به غیر از این موارد ماشین آلاتی ندارد.

تخصیص تجهیزات امدادی از جمله ست نجات و AFT  و … با توجه به قرار گیری شهر در مسیر جاده اصلی و حادثه خیر بودن.

با عنایت به اینکه طرح هادی شهر به تازگی ابلاغ شده و با توجه به وضعیت کوچه های تنگ و باریک در برخی از نقاط شهر لذا جهت تملک،مسیر گشایی و خدمات دهی بهتر و اعمال طرح هادی در سطح شهر، نیازمند اعتبار به میزان ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ريال ( سی میلیارد ريال) می باشد، لذا خواهشمند است مساعدت لازم در این زمینه را مبذول فرمائید.

تخصیص اعتبار برای تجهیزات و مبلمان شهری جهت فضا سازی سطح شهر برای عموم مردم و مسافران

با عنایت به سیل خیز بودن منطقه درخواست تخصیص اعتبار جهت اجرای کانالهای سیل بر و سیل بند در مناطق سیل خیز شهر

تخصیص اعتبار برای افزایش سرانه فضای سبز شهری که در حال حاضر ۳ هکتار نسبت به سرانه کمبود دارد.

تخصیص اعتبار و همکاری برای تبدیل شدن اردوگاه شهید ناصری واقع در محدوده شهر به مجتمع  گردشگری با مشارکت بخش خصوصی که شهر آچاچی ظرفیت سرمایه گذاری در بخش گردشگری و بوم گردی را دارد و لازم به توضیح است که اردوگاه مذکور متعلق به آموزش و پرورش بوده و تنها ۲ ماه اردیبهشت و خرداد برای دانش آموزان مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به موقعیت قرارگیری شهر آچاچی و به دلیل تردد وسایل نقلیه سنگین و سبک در محور عمده و مرکزی شهر خواهشمند است هماهنگی لازم با وزارت  راه و شهرسازی جهت تخصیص اعتبارویژه  برای دو بانده کردن مسیر عبوری از وسط شهر و احداث میادین در ورودی و خروجی شهر را مبذول فرمائید.

به دلیل عدم وجود ادارت در شهر آچاچی خواهشمند است مساعدت لازم جهت اجرای  زیر ساخت های فناوری اطلاعات وارتباطات برای تبدیل شدن به شهر هوشمند در راستای مدیریت یکپارچه شهری را مبذول فرمائید.

خواهشمند است مساعدت لازم جهت اعطای وام برای احداث کار خانه شن و ماسه در منطقه هفت چشمه واقع در محدوده شهر و احداث مجتمع خدماتی و رفاهی بین راهی در حومه شهر برای ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری را مبذول فرمائید.

با عنایت به اینکه شهرداری آچاچی همانند شهرهای دیگر دارای آتش نشانی می باشد.لذا در پرداخت بعضی از فوق العاده ها و مزایاء به این عزیزان کم لطفی شده و با اینکه حقوق و مزایای آنها ناچیز می باشد ولی همچنان برای نجات جان و مال مردم در تلاش هستند لذا درخواست داریم نسبت به این نیروهای از جان گذشته توجه ویژه ای داشته باشید.پیشاپیش از بذل توجه و عنایت جنابعالی کمال تقدیر و تشکر را می نماییم.

------------